AprMaloApriloveMalovani

Aprílové malování

6. 4. 2017 proběhla v městské knihovně Rudolfa Zubera vernisáž obrázků žáků pátých tříd.

Na začátku byla jen myšlenka – co kdyby „páťáci“ něco namalovali…? Bude duben aprílový měsíc – co tak aprílové malování. A když už aprílové malování, tak tedy podle knihy Aprílová škola od pana Jiřího Žáčka. Každý žák si vybral jednu básničkua podle své fantazie i možností začal tvořit. Byla to těžká práce, žáci se přesvědčili, že není vůbec lehké vyjádřit pár veršů obrázkem. Ale nakonec pod jejich rukama začaly příběhy ožívat a měnit se na skutečná umělecká díla. Mezitím paní knihovnice pana spisovatele oslovila a ten svou radost a nedšení vyjádřil nejen osobním pozdravem, ale i novou básničkou, kterou věnoval právě javornickým žákům pátých tříd, a která teď visí na čestném místě v knihovně mezi jejich obrázky.

A jak proběhla vernisáž? Zahájení a úvodní část proběhla v novém sále pod taktovkou paní učitelky Michaely Vašíčkové, která s dětmi ze svého dramatického kroužku zahrála maňáskové divadlo. Pohádky byly moc vydařené a za zmínku stojí jistě i fakt, že loutky, se kterými děti hrály, si vytvořily samy. Poté se hosté přemístili do prostor knihovny, kde již mohli obdivovat zmíněná díla.

                                                                       Pavla Matušková


Informace o dotacích 2017

Městská knihovna Rudolfa Zubera uspěla v dotačním programu VISK3 na upgrate stávajícího knihovnického programu KpWin SQL 1.0 a získala 141 000,- na nový, kapacitně dostačující program Verbis. Kromě jiného rozšíříme stávající systém o webový katalog Portaro a tím zkvalitníme služby čtenářům a lépe se zapojíme do veřejné sítě knihoven.

Tak jako v letech minulých i letos jsme uspěli se žádostí o dotaci na akci Pasování prvňáčků
a z projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka jsme pro děti prvních tříd získali zdarma knížky, které jim jistě udělají radost.
 


vypujcniDoba  Věra Hradilová - vedoucí knihovny  
   e-mail: knihovna@mksjavornik.cz
   telefon: 584 440 168, 601 530 569
   Adresa:
   Městská knihovna Rudolfa Zubera
   Nádražní 160
   79070 Javorník

 

Napsáno o nové knihovně Dr. Rudolfa Zubera
Fotografie knihovny
Nova knihovna 018Nova knihovna 001Nova knihovna 002Nova knihovna 003Nova knihovna 004Nova knihovna 005Nova knihovna 006Nova knihovna 007Nova knihovna 008Nova knihovna 009Nova knihovna 010Nova knihovna 011Nova knihovna 012Nova knihovna 013Nova knihovna 014Nova knihovna 015Nova knihovna 016Nova knihovna 017NAVRCHOLU.cz