Hra Skryté příběhy

Další informace o hře Skryté příběhy
Už jste slyšeli o tom, že si v Javorníku můžete s dětmi zahrát pátrací hru SKRYTÉ PŘÍBĚHY? Zapojte se do hry a vydejte se na dobrodružnou misi do roku 1784. Biskup Filip Gotthard Schaffgotsch miluje hudbu a divadlo a rozhodl se udělat z Javornicka báječné centrum umění. Jenomže zapomněl, že na to nemá peníze. Hrozí, že své panství i bez bubeníka přivede na buben! Pospěště si, musíte mu pomoct dostat se z téhle situace!

A jak na to?
Skryté příběhy jsou mobilní aplikace s geolokační hrou pro rodiny s dětmi již od 6 let věku. Stáhněte si ji zdarma do mobilu a vydejte se na jeden z mnoha výletů, které tato aplikace nabízí po celé České republice. Trasa v Javorníku se jmenuje VYSOKÁ CENA HUDBY. Stáhněte si ji předem doma. V terénu už nebudete potřebovat připojení k internetu.
Zažijete úžasnou rodinnou zábavu, která zcela změní Váš pohled na to, jak má vypadat dobrý rodinný výlet.

Výletní trasy vedou mnoha významnými i opomíjenými místy. Díky hře se přenesete do minulosti a spolu s dětmi budete poslouchat hlas konkrétní historické postavy spjaté s daným místem, která Vám bude na každém zastavení vyprávět kousek svého příběhu. Společnosti Vám bude dělat malý To-to, návštěvník z budoucnosti, který Vám a Vašim dětem bude dávat úkoly a otázky. Vrátíte se v čase do zásadních okamžiků našich dějin a splněním úkolů pomůžete hrdinovi příběhu vyřešit problém.
Více na www.skrytepribehy.cz.

Popis hry
Jde o krátké výletní trasy určené primárně pro děti mladšího školního věku, ale díky poutavému audio-vyprávění se zabaví i děti mladší. Jedná se tedy o propojení nenáročného pohybu, pobytu na čerstvém vzduchu s moderní technologií chytrých telefonů.

Postup je jednoduchý návštěvníci si stáhnou mobilní aplikaci Skryté příběhy (včetně map), vyberou si trasu, zaregistrují se a můžou se příjemně bavit. Během výletu se zaposlouchájí do příběhu historické postavy propojené s daným místem a na jednotlivých zastaveních vyplní úkoly vedoucí k řešení zadaného problému. I přestože budou mít svůj mobilní telefon v off-line režimu, na trase se neztratí a audio-instrukce je provede poutavým příběhem bez datového připojení. Finální odměnou za splněnou misi je vyřešení úkolu a gratulace formou selfie s danou historickou postavou.

Na území Olomouckého kraje bylo zřízeno  5 „misí“ v následujících lokalitách:

Javorník, Račí údolí – mise „Vysoká cena hudby“

Věděli jste, že Javorník byl svého času centrem kultury, kam se na koncerty sjížděla honorace z celého kraje? Mělo to však jeden neblahý důsledek. O něm se dozvíte v nové misi rodinné venkovní hry Skryté příběhy, která vás zavede z Javorníka do Račího údolí. Hra má podobu mobilní aplikace, která je pod názvem Skryté příběhy zdarma ke stažení na Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.gameleon.sp  či iTunes https://itunes.apple.com/app/id1125920358). Stačí si v aplikaci vybrat misi „Vysoká cena hudby“ a stáhnout si instrukce ke hře včetně mapy výletu do mobilu, abyste později nepotřebovali datové připojení. Na trase dlouhé 5,5 km se octnete v roce 1784, kde na vás čeká vratislavský biskup Schaffgotsch, který vám vysvětlí, jaký řeší problém a požádá vás, abyste mu s dětmi plněním drobných úkolů pomohli. Hra je příležitostí pro společnou rodinnou aktivitu, které je zábavná a poučná zároveň. Nemluvě o tom, že Račí údolí je jedním z nejmalebnějších koutů v kraji.