VysKamen

          

Vysoký kámen (691 m n. m.) Jedná se o skupinu několika skalních útvarů (mrazových srubů) v lese s výhledem do Polska k Otmuchowskému a Nyskému jezeru. Výhled ale již pomalu zarůstá stromy. Skály jsou na Vysokém kameni tvořeny plástevnými rulami, jejichž tvar se utvářel především procesem zvětrávání.

Ke skalám vedou kamenné schody, které tady prý byly již před druhou světovou válkou. Na několika místech je na vyhlídkách instalováno staré kovové zábradlí, z některých už ale není vidět skoro nic. Místo je hojně využíváno trampy a tak lesy kolem jsou až neuvěřitelně "čisté" bez klestí, je tu několik používaných ohnišť.Vysoký kámen (691 m n. m.), je to zhruba 3 km. Jedná se o skupinu několika skalních útvarů (mrazových srubů) v lese s výhledem do Polska k Otmuchowskému a Nyskému jezeru. Výhled ale již pomalu zarůstá stromy. Skály jsou na Vysokém kameni tvořeny plástevnými rulami, jejichž tvar se utvářel především procesem zvětrávání.

Ke skalám vedou kamenné schody, které tady prý byly již před druhou světovou válkou. Na několika místech je na vyhlídkách instalováno staré kovové zábradlí, z některých už ale není vidět skoro nic. Místo je hojně využíváno trampy a tak lesy kolem jsou až neuvěřitelně "čisté" bez klestí, je tu několik používaných ohnišť.

Při pohledu z vysuté a převislé skály na konci plošiny nás uchvátí nekonečná rovina polských nížin s nádhernými oky jezer Otmuchowskiego a Nyskiego. Jak v dávné minulosti, tak i v posledních letech je toto místo velice oblíbeným výletním cílem. Asi 150m východně od hlavního skaliska vidíme menší skalisko, z kterého se rovněž otevírá překrásný výhled do nížin v Polsku, a také na osadu Horní Hoštice.
Asi 400 m západně po červené značce nalezneme upravený pramen křišťálově čisté vody.  

 

Pata

zobrazitfotaVideoVysokyKamen 000VysokyKamen 001VysokyKamen 002VysokyKamen 005VysokyKamen 008VysokyKamen 010Zpet